Zřizovatel školy: Statutární město České Budějovice,

právní subjekt od 1.1.1995

Ředitelka školy: Bc. Kamila Finková

Provoz školy: 6:00  – 17:00 hodin

Kapacita školy: 192 dětí  (8 tříd)

Krédo školy  – „Co projde smysly, zůstane v mysli.“

Naše osmitřídní mateřská škola stojí mezi dvěma velkými, českobudějovickými sídlišti Šumava a Máj. Areál se skládá ze šesti pavilonů propojených prostornou spojovací chodbou. Má vlastní rozsáhlou zahradu, která je díky výhodné poloze mateřské školy prosta jakéhokoliv hluku a zplodin z výfukových plynů aut. Zajišťuje tak prostor pro aktivní odpočinek i klidovou relaxaci. Je vybavena množstvím zahradního, dřevěného herního zařízení, které průběžně doplňujeme o nové, moderní prvky. Součástí školy je vlastní školní jídelna. Ta je průběžně  modernizována tak, aby splňovala předepsané náročné hygienické normy EU a mohla naplňovat požadavky na přípravu kvalitní, zdravé stravy.

Škola pracuje podle vlastního Školního vzdělávacího programu vycházejícího z Rámcového vzdělávacího programu pro MŠ, který vydalo Ministerstvo školství v souladu s novým Školským zákonem č. 561/2004 Sb. o předškolním vzdělávání.